SportNameCountrySchoolOlympics
2000-2012
Team GB 2012
American FootballBen MorganGB&NIRoyal Grammar, Newcastle  
American FootballTom SmithGB&NISt Albans  
Association FootballAlex Oxlade-ChamberlainEnglandSt John's, Southsea  
Association FootballFrancis FieldingEnglandQueen Elizabeth, Blackburn  
Association FootballFrank LampardEnglandBrentwood  
Association FootballJames BeattieEnglandQueen Elizabeth, Blackburn  
Association FootballJohnny GormanNorthern IrelandRepton  
Association FootballQuinton FortuneSouth AfricaForest  
Association FootballTeeratep WinothaiThailandBrentwood  
AthleticsAndrew SteeleGB&NISt Bede's, Manchester  
AthleticsAndy TurnerGB&NINottingham High Team GB 2012
AthleticsCarl MyerscoughGB&NIMillfield Team GB 2012
AthleticsCarly SharpScotlandMary Erskine  
AthleticsCharlotte PurdueGB&NIFarnborough Hill  
AthleticsChris KirkGB&NIQueen Elizabeth, Wakefield  
AthleticsDale GarlandGB&NIElizabeth College, Guernsey  
AthleticsDaniel CainesGB&NISolihull  
AthleticsEden FrancisGB&NILeicester High  
AthleticsEilish McColganGB&NIHigh School of Dundee Team GB 2012
AthleticsEmeka UdechukuGB&NIDulwich  
AthleticsEmily DiamondGB&NIBristol Grammar Team GB 2012
AthleticsFelicity MiltonGB&NIOakham  
AthleticsGeorgia PeelGB&NIFarnborough Hill  
AthleticsGoldie SayersGB&NIKing's, Ely Team GB 2012
AthleticsHattie DeanGB&NISt Helen and St Katharine  
AthleticsHelen KaragounisGB&NI Nottingham High Girls'  
AthleticsIzzy JeffsGB&NI Taunton  
AthleticsIwan ThomasGB&NI Stamford  
AthleticsJay Younger ScotlandMerchiston Castle  
AthleticsJemma SimpsonGB&NIMillfield  
AthleticsJodie WilliamsGB&NIQueenswood  
AthleticsJohn McCallumScotlandTrinity  
AthleticsJohn McFallGB&NIMillfieldBronze 2008  
AthleticsJonathan EdwardsGB&NIWest BucklandGold 2000 
AthleticsLarry AchikeGB&NI Worth  
AthleticsLawrence ClarkeGB&NIEton Team GB 2012
AthleticsLawrence OkoyeGB&NIWhitgift Team GB 2012
AthleticsLibby CleggGB&NIThe Royal Blind School  
AthleticsLynsey SharpGB&NIMary Erskine Team GB 2012
AthleticsMara YamauchiGB&NIOxford High Team GB 2012
AthleticsMarilyn OkoroGB&NIStowe Team GB 2012
AthleticsMatthew LambleyGB&NIWorksop  
AthleticsNikki HamblinNew ZealandMillfield  
AthleticsRichard YatesEnglandManchester Grammar  
AthleticsSebastian RodgerGB&NISt Bede's, Sussex  
AthleticsShani AndersonGB&NIJames Allen's, Dulwich  
AthleticsShirley WebbGB&NIKing's, Tynemouth  
AthleticsSian PillingGB&NIMillfield  
AthleticsYacin Yusuf GB&NITrinity  
Australian FootballDan D'LeitoGB&NISt Albans  
BadmintonAnthony ClarkGB&NILoughborough Grammar  
BadmintonGail EmmsGB&NIDame Alice HarpurSilver 2004 
BadmintonNathan RiceEnglandBedford  
BadmintonSarah MilneEnglandHarrogate Ladies’  
BasketballAshley HamiltonEnglandTrinity  
BasketballJohn AmaechiEnglandStockport Grammar  
BobsleighGillian CookeGB&NIGeorge Watson's  
BobsleighHenry NwumeGB&NINottingham High  
BobsleighMica McNeillGB&NIDurham High  
CanoeingDavid FlorenceGB&NIStewart's MelvilleSilver x2 2008/12Team GB 2012
CanoeingFiona PennieGB&NIMorrison's Academy  
CanoeingOlivia ChurchillGB&NISt Swithun's  
ClimbingGeorge AtkinsonGB&NIEwell Castle & Gordonstoun  
ClimbingJohnny DawesGB&NIUppingham  
ClimbingTom NewmanGB&NIBarnard Castle  
CricketAjmal ShahzadEnglandWoodhouse Grove  
CricketAlastair CookEnglandBedford  
CricketAlex LoudonEnglandEton  
CricketAlistair BrownEnglandCaterham  
CricketAndrew StraussEnglandRadley  
CricketBazid KhanPakistanBrighton  
CricketBen HollioakeEnglandMillfield  
CricketBenjamin PreciousArgentinaDulwich  
CricketCarl Igolen-RobinsonFranceChrist's HospitaL  
CricketClare ConnorEnglandBrighton  
CricketCraig KieswetterEnglandMillfield  
Cricket Chris AdamsEnglandRepton  
Cricket Chris JordanEnglandDulwich  
CricketEd GiddinsEnglandEastbourne  
CricketEd SmithEnglandTonbridge  
CricketEoin MorganEnglandCatholic University School, Dublin  
Cricket Gary BalanceEnglandHarrow  
CricketHolly ColvinEnglandBrighton  
CricketIan BellEnglandPrincethorpe  
CricketIan WardEnglandMillfield  
CricketIzzy WestburyNetherlandsMillfield  
CricketJames FosterEnglandForest  
CricketJames KirtleyEnglandClifton  
CricketJames TaylorEnglandShrewsbury  
CricketJames VinceEnglandWarminster  
CricketJamie DalrympleEnglandRadley  
CricketJean-Paul DuminySouth AfricaWrekin  
CricketJeremy SnapeEnglandDenstone  
CricketJoe RootEnglandWorksop  
CricketJohn CrawleyEnglandManchester Grammar  
CricketJonathan BairstowEnglandSt Peter's, York  
CricketJos ButlerEnglandKing's, Taunton  
CricketKathryn LengEnglandWoodhouse Grove  
CricketKieran PowellWest IndiesMillfield  
CricketLaura HarperEnglandTruro  
CricketLaura MarshEnglandBrighton  
CricketLucy PearsonEnglandOakham  
CricketLuke WrightEnglandRatcliffe  
CricketMark ButcherEnglandTrinity  
CricketMatthew PriorEnglandBrighton  
CricketMichael AthertonEnglandManchester Grammar  
CricketMonty PanesarEnglandBedford Modern  
CricketMpumelelo MbangwaZimbabweDean Close  
CricketNick ComptonEnglandHarrow  
CricketNick KnightEnglandFelsted  
CricketNitish KumarCanadaRepton  
CricketOliver Hairs Scotland Merchiston Castle  
CricketPascal CulverhouseFranceSt Albans  
CricketPreston MommsenScotlandGordonstoun  
CricketRichard DawsonEnglandBatley Grammar  
CricketRuel BraithwaiteBarbadosDulwich  
CricketSamit PatelEnglandWorksop  
CricketSarah TaylorEnglandBrighton  
CricketSimon JonesEnglandMillfield  
CricketStuart BroadEnglandOakham  
CricketStuart MeakerEnglandCranleigh  
CurlingEve MuirheadGB&NIMorrison's AcademyBronze 2014Team GB 2014
Cycling Charles Wegelius GB&NI Bootham  
CyclingChris EatoughGB&NIBolton Boys'  
CyclingChris HoyGB&NIGeorge Watson'sGold x6 2004/8/12 Team GB 2012
CyclingEmma GrantGB&NISt Helen and St Katharine  
CyclingEmma PooleyGB&NINorwich High & NorwichSilver 2008 Team GB 2012
Diving Dan Goodfellow GB&NI Plymouth  
DivingTom DaleyGB&NIPlymouthBronze 2012Team GB 2012
EquestrianismAlex Hua Tian (Noble)ChinaEton  
EquestrianismAlice KrasnoGB&NIFarnborough Hill  
EquestrianismAngus SmalesGB&NIRoyal Grammar, Newcastle  
EquestrianismCarl HesterGB&NIElizabeth College, GuernseyGold 2012Team GB 2012
EquestrianismDaisy DickGB&NIDowne HouseBronze 2008  
EquestrianismHannah NicolScotlandMary Erskine  
EquestrianismHarry MeadeGB&NIEton  
EquestrianismLaura BechtolsheimerGB&NISt Mary's, CalneGold 2012;
Bronze 2012
Team GB 2012
Equestrianism Lucy Wiegersma GB&NI Stonar  
EquestrianismMary KingGB&NIManor House, HonitonSilver x2 2004/12Team GB 2012
EquestrianismNick SkeltonGB&NIBablakeGold 2012Team GB 2012
EquestrianismNicola WilsonGB&NITeesside HighSilver 2012Team GB 2012
EquestrianismPippa FunnellGB&NIWadhurst College, Sussex Silver x2 2000/4; Bronze 2004 
EquestrianismRebecca Norval ScotlandKilgraston, Perth  
EquestrianismRebecca RiggGB&NIBruton Girls'  
EquestrianismSarah CutteridgeGB&NIThe Peterborough (Peterborough High)  
EquestrianismSharon HuntGB&NIPerse Girls & CulfordBronze 2008  
EquestrianismTina CookGB&NIBedgebury, HawkhurstBronze x2 2008; silver 2012Team GB 2012
EquestrianismWilliam Fox-PittGB&NIEton Silver 2004; Bronze 2008;
Silver 2012
Team GB 2012
EquestrianismZara PhillipsGB&NIGordonstounSilver 2012Team GB 2012
Fell RunningJoe SymondsGB&NISedbergh  
FencingAlex O’ConnellGB&NIBrentwood  
FencingAnna BentleyGB&NINorwich High Team GB 2012
FencingAnthony CrutchettGB&NIBrentwood  
FencingCrystall NicholGB&NIBrentwood & Millfield  
FencingDavid MansourGB&NISussex House  
FencingDavid SachGB&NIBrentwood  
FencingDudley TredgerEnglandWhitgift  
FencingEmily HepburnEnglandPlymouth  
FencingGaura Gupta IndiaEpsom  
FencingHannah BryarsGB&NIKelly & Millfield  
FencingJames HoneyboneGB&NITruro Team GB 2012
FencingJames KenberGB&NIMillfield  
FencingJennifer Neil-MacLachlanScotlandMary Erskine  
FencingKarim BashirGB&NIBrentwood  
FencingKatherine KempeGB&NIBrentwood  
FencingLauren SachGB&NIBrentwood  
FencingLaurence HalstedGB&NIUniversity College, Hampstead  
FencingMaiyuran RatneswaranGB&NIWhitgift  
FencingMarcus MepsteadGB&NIWestminster  
FencingMarino JanahanEnglandWhitgift  
FencingMegan LomasGB&NIManchester High  
FencingNick PerryGB&NIKing's College School  
FencingPhilip MarshGB&NIMonkton Combe  
FencingSophie TroianoGB&NIWimbledon High Team GB 2012
FencingSophie WilliamsGB&NIPrior Park & Millfield Team GB 2012
FencingTom CadmanGB&NIKing's College School  
FencingTristan LaneGB&NIPlymouth  
FutsalOliver Wheatly O’Neil EnglandKingston Grammar  
GolfAlex MarshallEnglandMillfield  
GolfAlex PetersEnglandWellington College  
GolfColin MontgomerieBritish IslesLeeds Grammar & Strathallan  
GolfGavin JarronScotlandThe Royal Blind School  
GolfHeidi BaekEnglandWellington College  
GolfLuke DonaldBritish IslesRudolf Steiner, Kings Langley  
GolfNick DoughertyBritish IslesQueen Elizabeth, Blackburn  
GolfRhian Thomas WalesLlandovery  
GolfRichard DinwoodieGB&NIBarnard Castle  
GolfSally WatsonScotlandMary Erskine  
GolfSophie GodleyEnglandWorksop  
Golf Ed RichardsonEnglandTonbridge  
GymnasticsBeth TweddleGB&NIQueen's, ChesterBronze 2012Team GB 2012
GymnasticsChris O’Connor IrelandKingston Grammar  
GymnasticsDorian WalkerGB&NIRoyal Grammar, Newcastle  
GymnasticsHannah McKibbinGB&NILady Eleanor Holles  
GymnasticsJennifer PinchesGB&NIKing's, Macclesfield Team GB 2012
GymnasticsLynne HutchisonGB&NIKing Edward's, Bath Team GB 2012
GymnasticsMichael Gill GB&NIRoyal Grammar, Newcastle  
HandballAdrian LeeEnglandSt Paul's  
HockeyAbi Raye EnglandEpsom  
HockeyAbi WalkerGB&NIThe High School, Glasgow  
HockeyAdam DixonGB&NIWorksop  
HockeyAdele BrownEnglandWellington College  
HockeyAlex DansonGB&NIFarnborough HillBronze 2012Team GB 2012
HockeyAndrew GriffithsCanadaRepton  
HockeyAndy SheridanUSASt George's, Weybridge  
HockeyAnn PanterGB&NIWellingboroughBronze 2012Team GB 2012
HockeyAshleigh BallGB&NISt Edward's, CheltenhamBronze 2012Team GB 2012
HockeyAshley JacksonGB&NISutton Valence Team GB 2012
HockeyBecky Merchant ScotlandKingston Grammar  
HockeyBen ArnoldEnglandQuinton House  
HockeyBen MarsdenGB&NIDean Close  
HockeyBen SharpeGB&NIRepton  
HockeyBill WaughGB&NIWellington College  
HockeyBrett GarrardGB&NIKingston Grammar  
HockeyCharlotte CraddockGB&NIRepton  
HockeyChris AdamsEnglandRepton  
HockeyChristina SchultzeGermanyMillfield  
HockeyCrista CullenGB&NIOakhamBronze 2012Team GB 2012
HockeyDanny HallGB&NIKingston Grammar  
HockeyDavid CondonEnglandLoughborough Grammar  
HockeyDavid LuckesGB&NIMillfield  
HockeyDilly NewtonGB&NISt Bede's, Sussex  
HockeyEllie WattonEnglandRepton  
HockeyEmma BattenWalesOxford High  
HockeyGeorge PinnerGB&NIIpswich  
HockeyGeorgie TwiggGB&NIReptonBronze 2012Team GB 2012
HockeyGuy FordhamGB&NIKingston Grammar  
HockeyHarry MartinGB&NIIpswich Team GB 2012
HockeyHarry SlaterEnglandKing's College School  
HockeyHelen Grant GB&NIBradford Girls' Grammar  
HockeyHolly BrownEnglandWorksop   
HockeyIan HaleySouth AfricaMillfield  
HockeyIan KibbleWalesWhitgift  
HockeyIan MackayGB&NIBishop's Stortford Team GB 2012
HockeyJames FairGB&NIKing's, Chester Team GB 2012
HockeyJames StedmanEnglandBedford  
HockeyJames TindallGB&NISt George's, Weybridge Team GB 2012
HockeyJames WallisGB&NIKingston Grammar  
HockeyJoanna LeighEnglandRepton  
HockeyJohn GriceEnglandWorksop  
HockeyJon Ebsworth EnglandKingston Grammar  
HockeyJustus ScharowskyGermanyGordonstoun  
HockeyKimberley BrightScotlandSt Columba's, Kilmacolm  
HockeyLaura BartlettGB&NIGlasgow AcademyBronze 2012Team GB 2012
HockeyLeah WilkinsonWalesRepton  
HockeyLily OwsleyEnglandClifton  
HockeyMark CleghorneGB&NIRoyal Belfast Academical  
HockeyMartin JonesGB&NIRepton  
HockeyMatthew TaylorEnglandRepton  
HockeyMichael GuestBrazilRepton  
HockeyNick BrothersEnglandMillfield  
HockeyNicola WhiteGB&NIHulme Grammar, OldhamBronze 2012Team GB 2012
HockeyOllie WillarsEnglandWorksop  
HockeyPhil CarrScotlandCaterham  
HockeyRhiannon RogersWalesRepton  
HockeyRichard MantellGB&NIMillfield  
HockeyRob MooreGB&NIKing Edward VI, Southampton Team GB 2012
HockeyRonan GormleyIrelandSt George's, Weybridge  
HockeySally WaltonGB&NIBromsgroveBronze 2012Team GB 2012
HockeySam Ward EnglandWorksop  
HockeySarah Haycroft EnglandKingston Grammar  
HockeySimon MantellGB&NIMillfield  
HockeySusannah TownsendGB&NISutton Valence  
HockeySusie GilbertGB&NIRepton  
HockeyTom BertramGB&NIMillfield  
HockeyTom CarsonEnglandWellington School  
HockeyTom Merchant ScotlandKingston Grammar  
HockeyTom SheridanUSASt George's, Weybridge  
Ice HockeyMax DrakelyGB&NIManchester Grammar  
Ice SkatingAnthony DouglasGB&NINottingham High  
Judo Katie-Jemima Yeats-Brown GB&NIBenenden  
KarateAlice GoudieEnglandOxford High  
KarateAndrew MaEnglandKing's College School  
KarateSimon PicotEnglandKing's College School  
LacrosseAlana LiveseyEnglandWithington Girls'  
LacrosseAlex HarleEnglandSt Swithun's  
LacrosseAlex Old,EnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseAlice Kay EnglandSt George's, Ascot  
LacrosseAnna MurchEnglandCaterham  
LacrosseCaroline Kingston,EnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseCatherine BradburyScotlandNorth London Collegiate  
LacrosseCatherine Gaunt,EnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseCharlie LawsonEnglandLady Eleanor Holles  
LacrosseCharlotte AllanWalesSt Catherine's  
LacrosseCharlotte FinniganEnglandLady Eleanor Holles  
LacrosseCharlotte HillEnglandSt Catherine's  
LacrosseChloe BensaidWalesSt Swithun's  
LacrosseClaire TaylorEnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseDaisy Fox EnglandWycombe Abbey  
LacrosseEleanor Garnier EnglandWycombe Abbey  
LacrosseEleanor WalsheWalesHaberdashers’ Girls, Elstree  
LacrosseEmily GrayEnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseEmily ZaborskiScotlandSt Catherine's  
LacrosseEmma Butcher,EnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseEmma Halliday WalesSt George's, Ascot  
LacrosseEmma Oliver EnglandWycombe Abbey  
LacrosseFrances WilliamsEnglandSt Catherine's  
LacrosseFreya RowsonWalesSt Catherine's  
LacrosseGeorgia WadeEnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseGeorgina HurtEnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseHarriet SideWalesSt Catherine's  
LacrosseHelena Kellett-Clarke WalesWycombe Abbey  
LacrosseJane FosterEnglandLady Eleanor Holles  
LacrosseJennifer WaterfieldEnglandHaberdashers’ Girls, Elstree  
LacrosseJo LuptonEnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseJodie RaynerScotlandLady Eleanor Holles  
LacrosseJulie ChappellEnglandSt Swithun's  
LacrosseKate NewallEnglandSt Catherine's  
LacrosseKatie EvansEnglandSt Catherine's  
LacrosseKaty BennettEnglandSt Catherine's  
LacrosseLily SmithWalesSt Catherine's  
LacrosseLoulou RowlandsEnglandCaterham  
LacrosseLucy DaviesWalesSt Catherine's  
LacrosseLucy FowlerWalesLady Eleanor Holles  
LacrosseLucy LynchEnglandCaterham  
LacrosseLucy WrayWalesNorth London Collegiate  
LacrosseMegan FolleyScotlandSt Catherine's  
LacrosseMichelle Goulty EnglandWithington Girls'  
LacrosseNatasha Bott EnglandWycombe Abbey  
LacrosseOlivia ClintonEnglandSt Catherine's  
LacrosseRachel JacksonEnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseRachna ShettyEnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseSally Keogh EnglandSt Swithun's  
LacrosseSarah Sweerts de Landas Wyborgh NetherlandsBenenden  
LacrosseSarah TaylorEnglandSt Catherine's  
LacrosseSiân Halliwell WalesWycombe Abbey  
LacrosseSorcha CotterWalesSt Catherine's  
LacrosseSuzy EulEnglandBerkhamsted Girls'  
LacrosseTashy RodgersScotlandWithington Girls'  
LacrosseTina NawrockiEnglandSt Swithun's  
LacrosseVanessa CashmanEnglandNorth London Collegiate  
LacrosseVerity Allanson EnglandWycombe Abbey  
Modern PentathlonArthur Lanigan O’KeeffeIrelandMillfield  
Modern PentathlonFrancesca SummersGB&NISt Teresa's  
Modern PentathlonGeorgia SummersGB&NISt Teresa's  
Modern PentathlonGeorgina HarlandGB&NIBenendenBronze 2004 
Modern PentathlonHeather FellGB&NIKellySilver 2008  
Modern PentathlonJack LegonGB&NIWhitgift  
Modern PentathlonJames MyattGB&NIWhitgift  
Modern PentathlonKate FrenchGB&NICobham Hall  
Modern PentathlonKate AllenbyGB&NIKellyBronze 2000 
Modern PentathlonLucy FergusonGB&NIClifton  
Modern PentathlonOllie RobinsonGB&NIWhitgift  
Modern PentathlonSam CurryGB&NIWhitgift  
Modern PentathlonStephanie CookGB&NIBedford High & The Perse GirlsGold 2000 
Motor RacingAmanda StrettonGB&NINew Hall, Chelmsford  
Motor RacingDan Wheldon EnglandBedford  
NetballAma AgbezeEnglandMonkton Combe  
NetballEboni Beckford-ChambersEnglandEpsom  
NetballPamela CookeyEnglandMillfield  
NetballRosalie AllisonEnglandKing Edward's, Bath  
NetballSophia CandappaEnglandThe Marist, Ascot  
OrienteeringAnne EdwardsGB&NIOxford High  
OrienteeringHeather MonroGB&NISt Paul's Girls'  
PoloJack RichardsonEnglandHarrow  
PoloJames CarrEnglandWellington College  
PoloLuke TomlinsonEnglandEton  
PoloMark TomlinsonEnglandMarlborough  
PoloNina ClarkinEnglandCheltenham Ladies'  
PolocrosseJames DavidsonGB&NIRoyal Grammar, Newcastle  
RacketsJamie StoutEnglandCheltenham  
Real TennisCharlotte CornwallisEnglandCheltenham Ladies'  
RoundersNicolla WeekesEnglandForest  
RowingAlan CampbellGB&NIColeraine Academical Bronze 2012Team GB 2012
RowingAlastair FultonGB&NIDulwich  
RowingAlastair HeathcoteGB&NIEtonSilver 2008  
RowingAlex PartridgeGB&NIMonkton CombeSilver 2008;
Bronze 2012
Team GB 2012
RowingAndrew LindsayGB&NIEtonGold 2000 
RowingAndrew Triggs HodgeGB&NIBelmont GrosvenorGold x2 2008/12Team GB 2012
RowingBen Hunt-DavisGB&NIShiplakeGold 2000 
RowingCameron NicholGB&NIMillfield  
RowingChris BartleyGB&NIKing's, ChesterSilver 2012Team GB 2012
RowingChris BoddyGB&NIYarm  
RowingColin WilliamsonGB&NIStrathallan  
RowingConstantine Louloudis GB&NIEtonBronze 2012Team GB 2012
RowingDaniel OuseleyGB&NISt Paul's  
RowingEd CoodeGB&NIEtonGold 2004 
RowingElise LaverickGB&NIRosemead, LittlehamptonBronze x2 2004/8  
RowingFrances HoughtonGB&NIKing's, CanterburySilver x2 2004/8 Team GB 2012
RowingFred ScarlettGB&NIKing's, CanterburyGold 2000 
RowingGeorge NashGB&NIWinchesterBronze 2012Team GB 2012
RowingGeorge VaizeyGB&NIDulwich  
RowingGraham SmithGB&NIWestminster  
RowingGreg SearleGB&NIHamptonBronze 2012Team GB 2012
RowingGuin BattenGB&NIDauntsey'sSilver 2000 
RowingHannah ElsyGB&NIKingston Grammar  
RowingHeather StanningGB&NIGordonstounGold 2012Team GB 2012
RowingHelen GloverGB&NIMillfieldGold 2012Team GB 2012
RowingHelene RayGB&NIFarnborough Hill  
RowingHenry Bailhache-WebbGB&NIMonkton Combe  
RowingHenry ChinGB&NIDulwich  
Rowing Henry FieldmanGB&NILatymer Upper  
RowingHester GoodsellGB&NILatymer Upper  
RowingIan LawsonGB&NIEton  
RowingJames ClarkeGB&NISt Paul's  
RowingJames CracknellGB&NIKingston GrammarGold x2 2000/4 
RowingJames DunleyGB&NIDulwich  
RowingJames Lindsey-FynnGB&NIEton  
RowingJames MountainGB&NIDulwich  
RowingJames StephensonGB&NIHarrow  
RowingJane HallGB&NIKingston Grammar  
RowingJeremy BooteGB&NIDulwich  
RowingJo CookGB&NILady Eleanor Holles  
RowingJonny SearleGB&NIHampton  
RowingKatherine CopelandGB&NIYarmGold 2012Team GB 2012
RowingKatie GrevesGB&NIHeadington Team GB 2012
RowingKieran WestGB&NIDulwichGold 2000 
RowingKristina StillerGB&NISt Peter's, York  
RowingLily van den BroeckeGB&NIHeadington  
RowingLouisa ReeveGB&NIDowne House Team GB 2012
RowingMathilde PaulsGB&NIWestminster  
RowingMatthew PinsentGB&NIEtonGold x2 2000/4 
RowingMiriam BattenGB&NIDauntsey'sSilver 2000 
RowingNathaniel Reilly O'DonnellGB&NISt Leonard's  
RowingOlivia Carnegie-BrownGB&NIQueen Anne's, Caversham  
RowingOlivia WhitlamGB&NIKing's, Chester Team GB 2012
Rowing Olly CookGB&NIAbingdon  
RowingPeter ChambersGB&NIColeraine AcademicalSilver 2012Team GB 2012
RowingPhelan HillGB&NIBedford Team GB 2012
RowingPip BennettGB&NIDulwich  
RowingPolly SwannGB&NIGeorge Heriot's  
RowingRichard ChambersGB&NIColeraine AcademicalSilver 2012Team GB 2012
RowingRick DunnGB&NIOundle  
RowingRobin Bourne-TaylorGB&NIAbingdon  
RowingRowley DouglasGB&NIMonkton CombeGold 2000 
RowingSamuel RickardGB&NIDulwich  
RowingSarah CowburnGB&NI King's, Worcester   
RowingSarah WincklessGB&NIMillfieldBronze 2004 
RowingSimon CottleGB&NIKing's, Chester  
RowingSimon DennisGB&NISt Paul'sGold 2000 
RowingSimon FieldhouseGB&NIKingston Grammar  
RowingSophie HoskingGB&NIKingston GrammarGold 2012Team GB 2012
RowingStephanie CullenGB&NIBury Grammar  
RowingStephen RowbothamGB&NICliftonBronze 2008 Team GB 2012
RowingSteve WilliamsGB&NIMonkton CombeGold x 2 2004/8  
RowingThomas SaundersWalesDulwich  
RowingTim FosterGB&NIBedford ModernGold 2000 
RowingTim GarbettGB&NI Christ's Hospital  
RowingTim MaleGB&NIOratory  
RowingTom BroadwayGB&NIBedford  
RowingTom ClarkGB&NIRoyal Grammar, Worcester  
RowingTom JamesGB&NIKing's, ChesterGold x2 2008/12 Team GB 2012
RowingTom LucyGB&NIMonmouthSilver 2008  
RowingTom ParkerGB&NIRadley  
RowingTom RansleyGB&NIKing's, CanterburyBronze 2012  
Rowing Tom StallardGB&NIOundleSilver 2008  
RowingVicky Meyer-LakerGB&NIRobert Gordon's & King's, Canterbury  
RowingVictoria ThornleyGB&NIAbbey Gate, Chester   
RowingWill SatchGB&NIShiplakeBronze 2012Team GB 2012
RowingWilliam FletcherGB&NIEton  
RowingZach PurchaseGB&NIKing's, WorcesterGold 2008
Silver 2012
Team GB 2012
RowingZoe de ToledoGB&NISt Paul's Girls'  
Rugby LeagueBen HarrisonIrelandChetwynde  
Rugby LeagueEwan DowesEnglandSedbergh  
Rugby LeagueGareth WiddopEnglandRishworth  
Rugby LeagueGeraint DaviesWalesLlandovery  
Rugby LeagueHarry MostynWalesLlandovery  
Rugby LeagueLiam HarrisonIrelandChetwynde  
Rugby SevensAndrew Turnbull ScotlandGeorge Watson's  
Rugby SevensBen PeinaarEnglandGresham's  
Rugby SevensBen RussellEnglandWellington College  
Rugby SevensChris DeanScotlandEdinburgh Academy   
Rugby SevensChristian Lewis-PrattEnglandWellington College  
Rugby SevensDominic ShabboEnglandWellington College  
Rugby SevensFraser Brown Scotland Merchiston Castle  
Rugby SevensJames BaileyEnglandMillfield  
Rugby SevensJames Johnstone Scotland Merchiston Castle  
Rugby SevensJames MerrimanWalesLlandovery  
Rugby SevensJames Rodwell England Berkhamsted Boys'  
Rugby SevensJohn BrakeEnglandMillfield  
Rugby SevensJohn FabianEnglandPlymouth  
Rugby SevensJonathan FisherEnglandWellington College  
Rugby SevensMarcus WatsonEnglandSt George's, Weybridge  
Rugby SevensMark OdejobiEnglandDulwich & Millfield  
Rugby SevensMark WrightEnglandMillfield  
Rugby SevensMatthew TurnerEnglandMillfield  
Rugby SevensMike ElleryEnglandBarnard Castle  
Rugby SevensOliver Lindsay-HagueEnglandMillfield  
Rugby SevensRhodri Gomer-DaviesWalesLlandovery  
Rugby SevensRichard de CarpentierEnglandKirkham Grammar  
Rugby SevensRob ThirlbyEnglandTruro  
Rugby SevensRob VickermanEnglandHymers  
Rugby SevensRoss Miller ScotlandSt Columba's, Kilmacolm  
Rugby SevensRussell WeirScotlandMerchiston Castle  
Rugby SevensRyan DavisEnglandColston's  
Rugby SevensSam EdgerleyEnglandWellington College  
Rugby SevensSam Hidalgo-Clyne Scotland Merchiston Castle  
Rugby SevensSimon AmorEnglandHampton  
Rugby SevensTom PowellEnglandMillfield  
Rugby SevensTom WilliamsEnglandWellington College  
Rugby UnionAfandy Van HeinIndonesiaOakham  
Rugby UnionAlasdair DickinsonScotlandHigh School of Dundee  
Rugby UnionAlex BrownEnglandColston's  
Rugby UnionAlex CodlingEnglandTrinity  
Rugby UnionAlex CorbisieroEnglandReed's  
Rugby UnionAlex GoodeEnglandThe Leys & Oakham  
Rugby UnionAlex GroveScotlandRugby  
Rugby UnionAlex KingEnglandBrighton  
Rugby UnionAlex SandersonEnglandKirkham Grammar  
Rugby UnionAlun Wyn JonesWalesLlandovery  
Rugby UnionAmber ReedEnglandColston's  
Rugby UnionAndrew SheridanEnglandDulwich  
Rugby UnionAndrew TrimbleIrelandColeraine Academical Institution  
Rugby UnionAndy GomersallEnglandBedford  
Rugby UnionAndy GoodeEnglandKing Henry VIII, Coventry & Bromsgrove  
Rugby UnionAndy LloydWalesColston's  
Rugby UnionAndy PowellWalesLlandovery  
Rugby UnionAndy TitterrellEnglandSevenoaks 
Rugby UnionAnthony AllenEnglandClaysmore & Millfield  
Rugby UnionAustin HealeyEnglandSt Anselm's, Birkenhead  
Rugby UnionBen BrosterWalesHurstpierpoint  
Rugby UnionBen FodenEnglandBromsgrove  
Rugby UnionBen KayEnglandMerchant Taylors', Crosby  
Rugby UnionBen YoungsEnglandGresham's  
Rugby UnionBenjamin Palmer-FryEstoniaDulwich  
Rugby UnionBeth DickensScotlandPrincess Helena College   
Rugby UnionBilly VunipolaEnglandHarrow  
Rugby UnionBruce DouglasScotlandGeorge Heriot's  
Rugby UnionCharlie HodgsonEnglandBradford Grammar  
Rugby UnionCharlie SharplesEnglandWycliffe  
Rugby UnionChris CusiterScotlandRobert Gordon's  
Rugby UnionChris JonesEnglandStockport Grammar  
Rugby UnionChris RobshawEnglandMillfield  
Rugby UnionCraig GilroyIrelandMethodist College  
Rugby UnionDan HipkissEnglandUppingham  
Rugby UnionDan LugerEnglandLatymer Upper  
Rugby UnionDan ScarbroughEnglandWoodhouse Grove & Bradford Grammar  
Rugby UnionDanny CiprianiEnglandWhitgift  
Rugby UnionDave WalderEnglandOundle  
Rugby UnionDavid CallamScotlandBedford  
Rugby UnionDavid FlatmanEnglandDulwich  
Rugby UnionDonnie MacfadyenScotlandEdinburgh Academy  
Rugby UnionDougie HallScotlandGlenalmond  
Rugby UnionDouglas RoweUSAWellington College  
Rugby UnionDow TraversCayman IslandsHarrow  
Rugby UnionDuncan BellEnglandColston's  
Rugby UnionDuncan HodgeScotlandMerchiston Castle  
Rugby UnionEben RollittUAESt Paul's  
Rugby UnionEitan HumphreysIsraelSt Paul's  
Rugby UnionEmily CookeEnglandLeaden Hall, Salisbury  
Rugby UnionEmily ScarrattEnglandBosworth  
Rugby UnionFiona PocockEnglandChurcher's  
Rugby UnionFraser WatersEnglandHarrow  
Rugby UnionGareth ArcherEnglandDurham  
Rugby UnionGareth DelveWalesColston's  
Rugby UnionGeoff ParlingEnglandDurham  
Rugby UnionGeorge ChuterEnglandTrinity  
Rugby UnionGeorge NorthWalesLlandovery  
Rugby UnionGiselle MatherEnglandBruton Girls'  
Rugby UnionGraeme MorrisonScotlandDollar Academy  
Rugby UnionGreig TonksScotlandNottingham High   
Rugby UnionGuy EasterbyIrelandAmpleforth  
Rugby UnionHarry EllisEnglandLeicester Grammar  
Rugby UnionHenry PyrgosScotlandBryanston  
Rugby UnionHenry Thomas EnglandMillfield  
Rugby UnionHugh VyvyanEnglandDownside  
Rugby UnionHugo SouthwellScotlandEastbourne  
Rugby UnionHuw BennettWalesBryanston  
Rugby UnionIain BalshawEnglandStonyhurst  
Rugby UnionIain FullartonScotlandMerchiston Castle  
Rugby UnionIain HendersonIrelandBelfast Royal Academy   
Rugby UnionIan Madigan IrelandBlackrock College  
Rugby UnionIsabelle Noel-SmithEnglandMonmouth  
Rugby UnionJames DowneyIrelandBelvedere College   
Rugby UnionJames ForresterEnglandSt Edward's, Oxford  
Rugby UnionJames HaskellEnglandWellington College  
Rugby UnionJames KingWalesEllesmere  
Rugby UnionJames Simpson-DanielEnglandSedbergh  
Rugby UnionJamie HaganIrelandGormanston College  
Rugby UnionJamie MayerScotlandMerchiston Castle  
Rugby UnionJamie NoonEnglandFyling Hall  
Rugby UnionJason WhiteScotlandGeorge Watson's  
Rugby UnionJeffrey YipHong KongStowe  
Rugby UnionJo AnsbroScotlandStonyhurst  
Rugby UnionJoanna McGilchristEnglandSt Bees  
Rugby UnionJoe LaunchburyEngland Christ's Hospital  
Rugby UnionJoe Simpson EnglandSt Benedict's, Ealing  
Rugby UnionJohn BarclayScotlandDollar Academy  
Rugby UnionJohnnie BeattieScotlandGlasgow Academy  
Rugby UnionJonathan JosephEnglandMillfield  
Rugby UnionJonny WilkinsonEnglandLord Wandsworth  
Rugby UnionJordan CranceEnglandColston's  
Rugby UnionJordan Turner-HallEnglandBrighton  
Rugby UnionJoshua EsamUSADulwich  
Rugby UnionKaty GreenScotland George Watson’s  
Rugby UnionKyren BrackenEnglandStonyhurst  
Rugby UnionLawrence DallaglioEnglandAmpleforth  
Rugby UnionLee DicksonEnglandBarnard Castle  
Rugby UnionLee MearsEnglandColston's  
Rugby UnionLewis MoodyEnglandOakham  
Rugby UnionKaty GreenScotland George Watson’s  
Rugby UnionLisa O'KeefeScotlandGeorge Heriot's  
Rugby UnionLouis DeaconEnglandRatcliffe  
Rugby UnionLuke NarrawayEnglandKing's, Worcester  
Rugby UnionMarko StanojevicItalyWarwick  
Rugby UnionMarland YardeEnglandWhitgift  
Rugby UnionMatt KvesicEnglandBlundell's   
Rugby UnionMatt MullanEnglandBromsgrove  
Rugby UnionMatt PerryEnglandMillfield  
Rugby UnionMatthew TaitEnglandBarnard Castle  
Rugby UnionMax EvansScotlandWellington College  
Rugby UnionMichael StephensonEnglandDurham  
Rugby UnionMichel AholaFinlandCaterham  
Rugby UnionMike BlairScotlandEdinburgh Academy  
Rugby UnionMike McCarthyIrelandSedbergh  
Rugby UnionMike TindallEnglandQueen Elizabeth, Wakefield  
Rugby UnionNick AbendanonEnglandCheltenham  
Rugby UnionNick EasterEnglandDulwich  
Rugby UnionNick WalsheWalesWorth  
Rugby UnionNick WoodEnglandRadley  
Rugby UnionOlly BarclayEnglandColston's  
Rugby UnionOlly MorganEnglandMillfield  
Rugby UnionPaddy JacksonIrelandMethodist College  
Rugby UnionPaddy WallaceIrelandCampbell College  
Rugby UnionPat SandersonEnglandKirkham Grammar  
Rugby UnionPaul Doran-JonesEnglandWellington College  
Rugby UnionPaul MarshallIrelandMethodist College  
Rugby UnionPaul SampsonEnglandWoodhouse Grove  
Rugby UnionPeter RichardsEnglandLord Wandsworth  
Rugby UnionPeter RogersWalesLlandovery  
Rugby UnionPeter SelfCayman IslandsDulwich  
Rugby UnionPhil DowsonEnglandSedbergh  
Rugby UnionPhil GodmanScotlandMerchiston Castle  
Rugby UnionRachel PoolmanWalesLlandovery  
Rugby UnionRhys RuddockIrelandMillfield  
Rugby UnionRichard ParksWalesMonmouth  
Rugby UnionRichard WigglesworthEnglandKirkham Grammar  
Rugby UnionRichie GrayScotlandKelvinside Academy  
Rugby UnionRichie VernonScotlandHigh School of Dundee  
Rugby UnionRob WebberEnglandPocklington  
Rugby UnionRory LawsonScotlandDollar Academy  
Rugby UnionRoss RennieScotlandEdinburgh Academy  
Rugby UnionRuaridh JacksonScotlandRobert Gordon's  
Rugby UnionRuth LaybournEnglandAckworth  
Rugby UnionRyan WilsonScotlandLord Wandsworth & Frensham Heights   
Rugby UnionSally TusonEnglandStockport Grammar  
Rugby UnionSean GarveyGuatemalaTrinity  
Rugby UnionShane GeraghtyEnglandBablake & Colston's  
Rugby UnionSimon DanielliScotlandCheltenham  
Rugby UnionSimon EasterbyIrelandAmpleforth  
Rugby UnionSimon TaylorScotlandMorrison's Academy  
Rugby UnionSimon WebsterScotlandYarm  
Rugby UnionSimon ZeboIrelandPresentation Brothers College, Cork   
Rugby UnionSophie HemmingEnglandNorwich High  
Rugby UnionStephen FerrisIrelandFriends', Lisburn  
Rugby UnionSteven LawrieScotlandStewart's Melvile  
Rugby UnionStuart GrimesScotlandRobert Gordon's  
Rugby UnionStuart OldingIrelandBelfast Royal Academy   
Rugby UnionSusie ApplebyEnglandRepton  
Rugby UnionTamara TaylorEnglandSt Anne's, Caversham  
Rugby UnionTariq Al-SayerUAEGordonstoun  
Rugby UnionThom EvansScotlandWellington College  
Rugby UnionTim StimpsonEnglandSilcoates  
Rugby UnionTim VisserScotlandBarnard Castle   
Rugby UnionToby FloodEnglandKing's, Tynemouth  
Rugby UnionTom CroftEnglandOakham  
Rugby UnionTom JohnsonEnglandDean Close  
Rugby UnionTom MayEnglandTonbridge  
Rugby UnionTom ParkerSpainTruro  
Rugby UnionTom RyderScotlandUppingham  
Rugby UnionTom SmithScotlandEmanuel & Rannoch  
Rugby UnionTom VarndellEnglandColston's  
Rugby UnionTom YoungsEnglandGresham's  
Rugby UnionTommy BoweIreland Royal School Armagh  
Rugby UnionTorsten SherwoodDenmarkOakham  
Rugby UnionUgo MonyeEnglandLord Wandsworth  
Rugby UnionWarren FuryWalesColston's  
Rugby UnionWill GreenEnglandEastbourne  
Rugby UnionWill GreenwoodEnglandSedbergh  
Rugby UnionWill JamesWalesPlymouth  
Rugby UnionWill SkinnerEnglandBedford  
SailingAndrew SimpsonGB&NIPangbourneGold 2008
Silver 2012
Team GB 2012
SailingBen AinslieGB&NITruroGold x4 2000/4/8/12Team GB 2012
SailingBen RhodesGB&NIExeter  
SailingBethany RobsonGB&NIFarlington  
SailingGemma FarrellGB&NIHeadington  
SailingHannah JennerGB&NIShrewsbury High  
SailingHannah MillsGB&NIHowell's, LlandaffSilver 2012Team GB 2012
SailingIain PercyGB&NIKing Edward VI, SouthamptonGold x2 2000/8
Silver 2012
Team GB 2012
SailingKirsten O’CallaghanGB&NILady Eleanor Holles  
SailingKonrad WeaverGB&NIRoyal Grammar, Newcastle  
SailingMark RichmondGB&NIDulwich  
SailingSarah WebbGB&NISt Maur's, WeybridgeGold x2 2004/8 
SailingSteve MitchellGB&NIReigate Grammar  
SailingStevie MorrisonGB&NIExeter  
SailingTom HeywoodGB&NITonbridge  
SailingTom LoveseyGB&NISt John's, Southsea  
ShootingAlex BrysonGB&NIWellington College  
ShootingAlex WilliamsEnglandUppingham  
ShootingAmber HillGB&NIClaires Court  
ShootingAndrew ThomsonEnglandGresham's  
ShootingAntony RingerGB&NIUppingham  
ShootingCharles RowleyScotlandGresham's  
ShootingCharlotte Clifford EvansEnglandGresham's  
ShootingChloe EvansWalesGresham's  
ShootingChristopher WatsonGB&NIUppingham  
ShootingDavid ArmstrongGB&NIRoyal Grammar, Guildford  
ShootingDavid CalvertGB&NICampbell College  
ShootingDavid DoddsSouth AfricaGresham's  
ShootingDavid RoseGB&NIEpsom  
ShootingDeborah FennGB&NIGresham's  
ShootingEdward JeensGB&NIMarlborough  
ShootingFreddie GroundsEnglandUppingham  
ShootingGareth DaviesGB&NIGresham's  
ShootingGareth MorrisGB&NIUppingham  
ShootingGeorge WilliamsWalesGresham's  
ShootingGlyn BarnettGB&NIGresham's  
ShootingHamish PollockGB&NIGresham's  
ShootingHolly FosterEnglandGresham's  
ShootingIrene RowleyGB&NIGresham's  
ShootingIsobel StevensonEnglandUppingham  
ShootingJames LewisGB&NIRugby  
ShootingJames WatsonGB&NIUppingham  
ShootingJennifer McIntoshGB&NIDollar Academy Team GB 2012
ShootingJeremy HindeEnglandGresham's  
ShootingJohn WebsterGB&NIUppingham  
ShootingJon CloadGB&NIReigate Grammar  
ShootingJon UnderwoodGB&NIRoyal Grammar, Guildford  
ShootingJonathan HammondGB&NIGlenalmond Team GB 2012
ShootingJonathan HullEnglandUppingham  
ShootingKelvin RamseyGB&NIEpsom  
ShootingKitty JackGB&NISevenoaks  
ShootingMartin EnsorGB&NIRoyal Grammar, Guildford  
ShootingMartin WhicherGB&NIRoyal Grammar, Guildford  
ShootingMary BostonGB&NIGresham's  
ShootingMatthew CharltonGB&NIRoyal Grammar, Guildford  
ShootingMatthew PurdyGB&NIGresham's  
ShootingNick HinchliffeEnglandUppingham  
ShootingNick TremlettGB&NIBradfield  
ShootingNigel StangroomGB&NIGresham's  
ShootingParag PatelGB&NIEpsom  
ShootingPaul LaniganIrelandTonbridge  
ShootingPaul SykesGB&NIThe Perse  
ShootingPeter HoldenGB&NIGresham's  
ShootingPeter WilsonEnglandMillfieldGold 2012Team GB 2012
ShootingRachel ParishEnglandWellington College  
ShootingRichard JeensGB&NIMarlborough  
ShootingRichard StewartGB&NIGresham's  
ShootingRobert PizerGB&NIUppingham  
ShootingSaid Al-MakhtoumUAEGordonstoun  
ShootingSimon BelitherGB&NIUppingham  
ShootingSimon HardingGB&NISevenoaks  
ShootingSimon PattinsonEnglandUppingham  
ShootingStephen Merton-JonesEnglandUppingham  
ShootingToby RaincockGB&NIEpsom  
ShootingTom Rylands GB&NIShrewsbury  
SkeletonLizzy YarnoldGB&NISt Michael's, OtfordGold 2014Team GB 2014
SkiingAnna TurneyGB&NIOundle Para GB 2014
SkiingBen SneesbyGB&NIClaires Court Para GB 2014
SkiingChemmy AlcottGB&NISurbiton High Team GB 2014
SkiingElla SlaterEnglandFarlington  
SkiingFrancesca SimondsGB&NILady Eleanor Holles  
SkiingJames WhitleyGB&NIMillfield Para GB 2014
SkiingJoanna GreigGB&NILady Eleanor Holles  
SkiingLouise ThomasGB&NIReed's, Cobham  
SkiingMollie DendleEnglandLady Eleanor Holles  
SkiingRachelle Rogers GB&NISt Catherine's  
SkiingVanessa VanakornThailandFrancis Holland  
SquashChris SimpsonEnglandBrighton  
SquashDaryl SelbyEnglandBrentwood  
SquashJoey BarringtonEnglandMillfield  
SquashPeter BarkerEnglandBrentwood  
SquashRachel WillmottEnglandFarlington & Brighton  
SquashSuzie PierrepontEnglandBrighton  
SwimmingAchieng Ajulu-BushellKenya & GB&NIPlymouth & Oxford High  
SwimmingAhmad AttelleseyLibyaPlymouth  
SwimmingAlys ThomasWalesLady Eleanor Holles  
SwimmingAmar ShahKenyaMillfield  
SwimmingAndrew HunterGB&NIMillfield  
SwimmingBen Proud GB&NIPlymouth  
SwimmingCaitlin McClatcheyGB&NINorthampton High Team GB 2012
SwimmingCalum JarvisGB&NIPlymouth  
SwimmingCameron BrodieScotlandKelly  
SwimmingCarly HaylesGB&NIOxford High  
SwimmingCassie PattenGB&NIPlymouthBronze 2008  
SwimmingChristian HomerTrinidad & TobagoPlymouth  
SwimmingClaire CashmoreGB&NIKellySilver x2 2012; bronze 2012Para GB 2012
SwimmingClaire WindeattGB&NIHymers  
SwimmingDan SweeneyIrelandPlymouth  
SwimmingDaniel Sliwinski GB&NIBolton Boys'  
SwimmingDarren MewGB&NIEllesmere  
SwimmingDavid BennettGB&NITrinity  
SwimmingDavid CarryGB&NIRobert Gordon's Team GB 2012
SwimmingDavid GregoryGB&NIPlymouth  
SwimmingDavid HillGB&NIKelly  
SwimmingEdward SinclairGB&NIMillfield  
SwimmingElaine ReyesGibraltarKelly  
SwimmingEleanor FaulknerGB&NIThe Royal Wolverhampton Team GB 2012
SwimmingEleni Papodopoulos GB&NIRoyal Grammar, Newcastle  
SwimmingElizabeth SimmondsGB&NILincoln Minster Team GB 2012
SwimmingEllen KeaneIrelandKelly  
SwimmingEmma Robinson GB&NIMillfield  
SwimmingEmma SaundersGB&NIBolton Girls'  
SwimmingEmma WilkinsGB&NIPlymouth  
SwimmingEuan DaleGB&NIMillfield  
SwimmingFrancesca HalsallGB&NISt Mary's, Crosby Team GB 2012
SwimmingGemma SpofforthGB&NIPortsmouth High Team GB 2012
SwimmingGeorgia HoldernessWalesMillfield  
SwimmingGeorgina LeeGB&NIKing Edward VI High, Birmingham  
SwimmingGrant HalsallGB&NIPlymouth  
SwimmingHayley PalmerNew ZealandSt Edward's, Cheltenham  
SwimmingJade HowardZambiaPlymouth  
SwimmingJakie WellmanZambiaKelly  
SwimmingJames BatleyGB&NIMillfield  
SwimmingJames ClarkeGB&NIMillfield  
SwimmingJames Disney-MayGB&NIMillfield Team GB 2012
SwimmingJames HickmanGB&NIWilliam Hulme's Grammar  
SwimmingJames YoungGB&NIPlymouth  
SwimmingJamila LunkuseUgandaPlymouth  
SwimmingJeff HillGB&NIKelly  
SwimmingJennifer OldhamWalesKelly  
SwimmingJoanna FargusGB&NIMillfield  
SwimmingJoanne JacksonGB&NICundall ManorBronze 2008 Team GB 2012
SwimmingJoseph PatchingGB&NIPlymouth  
SwimmingJoshua WalshGB&NIQueen Elizabeth, Blackburn  
SwimmingKaren PickeringGB&NIBrighton & Hove High  
SwimmingLara ButlerCayman IslandsPlymouth  
SwimmingLauren SteadmanGB&NIKellySilver x3 2008/12; bronze x5 2008/12Para GB 2012
SwimmingLouise WatkinGB&NIKellySilver 2008; 3x bronze 2008Para GB 2012
SwimmingMark FosterGB&NIKelly & Millfield  
SwimmingMark SammutMaltaKelly  
SwimmingMatthew BoweGB&NIChetwynde  
SwimmingMatthew HenryGB&NIKelly  
SwimmingMatthew KiddGB&NIEwell Castle  
SwimmingMorgyn PetersGB&NIMillfield Para GB 2012
SwimmingNick ShackellGB&NIMillfield  
SwimmingPhilip SohmenHong KongEton  
SwimmingRobert HoldernessWalesMillfield  
SwimmingRuta MeilutyteLithuaniaPlymouthGold 2012 
SwimmingSarah PimblettGB&NIBolton Girls'  
SwimmingSian HarkinWalesPlymouth  
SwimmingSophie CollierGB&NIPlymouth  
SwimmingStacey TaddGB&NIEllesmere Team GB 2012
SwimmingTamir Gohen CohenIsraelSouth Hampstead High  
SwimmingZane JordanZambiaPlymouth  
SwimmingZoe HesterGB&NIPlymouth  
Synchro-swimmingJenna Randall GB&NIHurst Lodge, Ascot Team GB 2012
Synchro-swimmingSarah CliffordGB&NISt John's, Southsea  
Table TennisAdam BleakleyEnglandBolton Boys'  
TennisChris Eaton GB&NIReed's  
TennisHeather WatsonGB&NILadies' College, Guernsey Team GB 2012
TennisJamie DelgadoGB&NIReed's  
TennisJamie MurrayGB&NIThe Leys Team GB 2012
TennisKadi Liis SaarEstoniaRepton  
TennisLaura RobsonGB&NISt Catherine's, TwickenhamSilver 2012Team GB 2012
TennisNaomi CavadayGB&NIQueenswood  
TennisNicole Zachariah KenyaBenenden  
TennisRoss Hutchins GB&NIKing's College School Team GB 2012
TennisTim HenmanGB&NIReed's  
TrampoliningKate BramallGB&NILady Eleanor Holles  
TrampoliningSasha CarterEnglandWithington Girls'  
TriathlonAlistair BrownleeGB&NIBradford GrammarGold 2012Team GB 2012
TriathlonDan DarleyGB&NICaterham  
TriathlonFlora DuffyBermudaKelly  
TriathlonJessica HarrisonFranceSt Helen and St Katharine  
TriathlonJonny BrownleeGB&NIBradford GrammarBronze 2012Team GB 2012
TriathlonJulie DibensGB&NIMillfield  
TriathlonMireille CaptieuxScotlandNorth London Collegiate  
TriathlonOlly FreemanEnglandTonbridge  
TriathlonRebecca MilneGB&NIWorksop  
TriathlonSteven BaylissGB&NICaterham  
VolleyballJulie RogersGB&NIBedford Modern Para GB 2012
VolleyballMartin BlakeEnglandSt Albans  
VolleyballShauna MullinGB&NIMary Erskine Team GB 2012
Water PoloAlex KingEnglandTrinity  
Water PoloAndy CrawfordGB&NIBolton Boys'  
Water PoloCharles BoothGB&NIBolton Boys'  
Water PoloEd ScottGB&NIBolton Boys' Team GB 2012
Water PoloEdward MorrisGB&NISt Paul's  
Water PoloMatthew WinstanleyGB&NIManchester Grammar  
Water PoloRick LawlorGB&NIBolton Boys'  
Water PoloRob RaeGB&NIBolton Boys'  
Water PoloScott CarpenterGB&NIBarnard Castle  
Water PoloSean KingGB&NITrinity Team GB 2012
Water-skiingEmily GoldieGB&NILady Eleanor Holles  
Water-skiingJeremy Newby-RicciEnglandSt Albans  
Weight-liftingJack OliverGB&NIEltham Team GB 2012
Weight-liftingJulian McWattGuyanaTrinity 
WrestlingNate AckermanGB&NIAmerican School in London